PRISPIEVAME K ROZVOJU HLAVNÉHO MESTA SLOVENSKA

Developerská spoločnosť Immocap funguje na trhu viac ako 20 rokov, počas ktorých sa tímu Petra Lukeša podarilo zrealizovať viacero projektov, ktoré prispeli k rozvoju hlavného mesta Slovenska. K prvým developerským aktivitám spoločnosti patrila výstavba troch biznis centier v administratívnej zóne na Prievozskej a Plynárenskej ulici v Bratislave – Bratislava Business Center BBC III, IV a V s celkovou plochou viac ako 60 000 m2.

Kľúčové projekty spoločnosti sú spojené s revitalizáciou okolia Trnavského mýta. V rozmedzí siedmich rokov sa jej podarilo oživiť areál bývalých kúpeľov CENTRAL prvým zeleným multifunkčným komplexom na Slovensku s ekologickým certifikátom LEED, za ktorý získali ocenenie Developer roka v prestížnej súťaži CIJ Awards Slovakia. Projekt CENTRAL priniesol nákupné centrum s rozlohou 39,000 m2 prenajímateľnej plochy, kancelárske priestory o výmere 20,000 m2 a hotel s 222 izbami pod značkou LINDNER. Ďalším projektom v území bola Bratislavčanmi vytúžená obnova zanedbaného podchodu Trnavské mýto, ktorý spoločnosť zrealizovala v spolupráci s Hlavným mestom SR Bratislava.

Kľúčovým projektom spoločnosti je v súčasnosti NOVÝ ISTROPOLIS, ktorý má do Bratislavy priniesť moderné multifunkčné kultúrno-kongresové centrum, svetovú architektúru z dielne architektonických štúdií KCAP a Cityforster a svetového lídra v riešení kultúrno-spoločenských sál – britskej spoločnosti Charcoalblue. V súčasnosti má Immocap v portfóliu ešte dva developerské projekty. LAKESIDE PARK 2 je momentálne vo výstavbe a ponúkne na 12-tich poschodiach 14,370 m2 kancelárskych priestorov s certifikáciou na úrovni LEED GOLD. Druhým projektom je administratívna budova THE MILL, ktorá bude umiestnená na ulici Mlynské Nivy, v bratislavskom CBD.

Immocap získal celý rad prestížnych ocenení udeľovaných odbornou verejnosťou doma i v zahraničí: Best Overall Development, Stavba roka, Visio 2020 (Cena magazínu Eurostav), Retail Estate 2013 (Najlepší retail projekt & Najlepší projekt roka Europa Property).

immocap.sk

viac